supatron

Renowacja samochodów zabytkowych


Wykonujemy kompleksową renowację samochodów zabytkowych, starych motocykli oraz regenerację części. W Supatron Classic Cars zajmujemy się tym profesjonalnie od 15 lat, przez co w swoim fachu doszliśmy do perfekcji. Mimo to, wciąż się rozwijamy. Podążamy za najnowocześniejszymi trendami i technikami odbudowy stylowych aut i ich części.

Między innymi dlatego klasyki, które wyjeżdżają z naszego warsztatu są rozchwytywane przez klientów polskich, jak i zagranicznych. To właśnie opinie naszych klientów są dla nas najlepszą rekomendacją i poświadczeniem, że pracujemy na najwyższym, światowym poziomie.

W procesie odnawiania aut zabytkowych nie idziemy na żadne ustępstwa. Każdy etap jest dla nas równie ważny i podchodzimy do niego z matematyczną dokładnością. Do każdego zakończonego cyklu prac tworzymy podsumowanie z przeprowadzonych działań. Dzięki temu każdy pojazd opuszczający Supatron posiada dokładną dokumentację techniczną i fotograficzną.

Renowacja starych samochodów – krok po kroku

1. Rozmowa z klientem.
Przed przystąpieniem do prac związanych z odbudową zabytkowego auta, najpierw chcemy poznać Twoje potrzeby i Twoją wizję. Mając taką wiedzę, jesteśmy w stanie zarekomendować najlepsze rozwiązania. To właśnie wtedy ustalamy zakres prac oraz standard renowacji.
2. Demontaż części.
Znając potrzeby Klienta, przystępujemy do działania. Zaczynamy od demontażu wszystkich detali pojazdu. Ten etap wymaga od nas najwyższej precyzji i staranności. Wszystkie części podlegają skatalogowaniu i odpowiedniemu zabezpieczeniu. Przeprowadzamy dokładną analizę stanu faktycznego samochodu. Zwracamy szczególną uwagę na zakres korozji, ubytki i ewentualne braki.

Renowacja Samochodów Zabytkowych

Celem tego procesu jest odzyskanie jak największej liczby oryginalnych części. Jednak w przypadku aut z dawnej epoki zawsze należy się liczyć z faktem, że niektóre detale będą musiały zostać zastąpione częściami zamiennymi. To jest więc moment na decyzję, które części poddamy naprawie i wykorzystamy ponownie, a które musimy zrekonstruować.
3. Odseparowanie karoserii.
Po demontażu części, czas na oddzielenie karoserii od ramy pojazdu. Renowacja starych samochodów nie jest szybkim procesem, jednak ten zabieg pozwala nam na jego optymalizację. Podczas gdy część zespołu zajmuje się remontem karoserii, mechanicy pracują nad przywróceniem maszynie pełnej sprawności technicznej.
4. Właściwa renowacja samochodów zabytkowych.
Rozpoczyna się najbardziej złożony etap w całym procesie renowacji. Naszym celem jest nie tylko odbudowa oldtimerów i przywrócenie ich do pełnej sprawności. Dopieszczamy każdy najdrobniejszy szczegół maszyny, która się zajmujemy.W zależności od rodzaju klasyka, starannie dobieramy sposób oczyszczania. Wśród metod, które najczęściej wykorzystujemy są: sodowanie, piaskowanie, szkiełkowanie, czyszczenie łupinami orzechów lub metoda zanurzeniowa.

Przeprowadzając rekonstrukcję starego samochodu dbamy o to, żeby pojazd odrestaurowany nie odbiegał od swojego oryginalnego prototypu. Takie podejście daje gwarancję, że maszyna trzyma swoją wartość. Jest to szczególnie ważne w przypadku chęci późniejszej odsprzedaży auta.

Poszczególne procesy renowacji

Blacharstwo

W procesie restauracji karoserii, dużą wagę przykładamy do jej odpowiedniego zabezpieczenia. Stosujemy między innymi podkład epoksydowy, cortanin, cynkowanie czy kataferozę. W zależności od preferencji klienta dopasowujemy najlepszą metodę konserwacji karoserii. Jesteśmy w stanie odbudować każdą karoserię.
Renowacja Starych Aut
Lakiernictwo

W Supatron Classic Cars nakładaniem lakieru zajmują się profesjonaliści. Proces ten odbywa się w specjalnej kabinie lakierniczej. Mimo, że wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, to najwięcej prac wykonujemy ręcznie. Oferujemy nieograniczoną gamę kolorów do wyboru lakieru. Zawsze dążymy do tego, aby lakier wykazywał jak największą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Auto ma cieszyć oko przez długie, długie lata.
Odbudowa Klasyków
Tapicerstwo

Wnętrze samochodu to jego dusza. W szczególności dotyczy to aut zabytkowych, w których wnętrza były wykonywane z ogromnym kunsztem i dbałością o każdy detal. Właśnie dlatego renowacja tapicerki samochodów zabytkowych nie jest sprawą prostą. Wymaga fachowości, nieszablonowego myślenia i precyzji.
Odrestaurowanie Starych Samochodów - Mercedes
Mechanika

Odnowa mechaniczna stanowi jeden z etapów procesu renowacji aut zabytkowych. Jednak w Supatron Classic Cars podejmujemy się również serwisu mechanicznego wybranych podzespołów. W obu przypadkach mogą Państwo liczyć na wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie mechaniki klasycznych samochodów. Zdjęcie: http://www.supatronclassiccars.pl/galeria01.html
Naprawa Mechaniczna Starych Pojazdów
Renowacja drewna w samochodzie zabytkowym

Elementy drewniane to nieodzowny element wielu oldtimerów. Dla naszych klientów niejednokrotnie jest to jeden z najważniejszych elementów wnętrza pojazdu. Kluczowy jest wybór odpowiedniego materiału i wykonanie podstawy konstrukcji danego detalu. Dalszy proces rekonstrukcji elementów drewnianych jest złożony. Wymaga precyzji i sporej wiedzy. Zespół Supatron potrafi jednak stanąć na wysokości zadania. Wystarczy spojrzeć na efekt.
Renowacja Drewna - Oldtimery
Chromowanie

W Supatron oferujemy obróbkę każdego rodzaju metalu, jak stal, aluminium, ale nie tylko. W procesie chromowania części zabytkowych stosujemy głównie metodę galwanizacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie otrzymać idealnie wyprofilowane, trwałe warstwy metaliczne. Elementy te umieszczamy z najwyższą precyzją na danej części samochodu. W efekcie wszystko jest perfekcyjnie dopasowane, a samochód sprawia wrażenie, jakby świeżo wyjechał z fabryki.
Remont Starych Samochodów - Chromowanie

Jak długo trwa rekonstrukcja klasyków?

Na to pytanie, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od poziomu zniszczeń i ubytków oraz oczywiście od preferencji klienta. W rezultacie proces rekonstrukcji może trwać od kilku dni, w przypadku remontu tylko części samochodu do nawet kilku lat, w przypadku kompleksowej rekonstrukcji aut.

Co oferujemy?

Na to pytanie, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od poziomu zniszczeń i ubytków oraz oczywiście od preferencji klienta. W rezultacie proces rekonstrukcji może trwać od kilku dni, w przypadku remontu tylko części samochodu do nawet kilku lat, w przypadku kompleksowej rekonstrukcji aut.

Stare samochody na sprzedaż

Oprócz tego, że wykonujemy remonty pojazdów na zlecenie klienta, niejednokrotnie posiadamy pojazdy zabytkowe na sprzedaż. Są to prawdziwe perełki, rzadkie i unikatowe samochody, których szukamy w Polsce, jak i zagranicą. Proces rekonstrukcji niejednokrotnie pochłania wiele miesięcy naszej pracy. Jednak odrestaurowane samochody nie czekają długo na swojego nabywcę.

Mamy wielu stałych klientów, którzy zlecają nam proces renowacji samochodu w celu późniejszej jego odsprzedaży po wyższej cenie. Ze względu na jakość wykonanej renowacji, auta opuszczające nasz warsztat wykazują wysoką wartość rynkową. Dostrzegają to nasi klienci, zwłaszcza ci, którzy są zainteresowani inwestycją w samochody zabytkowe.

Zainteresowanie nas nie dziwi. Jak podaje portal pieniądze.rp.pl , zwrot z inwestycji w stare samochody wynosi aż 91% po 5 latach i ok. 288% po 10 latach od zakupu. To plasuje oldtimery na pozycji leadera wśród luksusowych produktów inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem na giełdzie aut zabytkowych cieszą się klasyki z lat 60 i 70, które oprócz aspektów wizualnych zapewniają duży komfort użytkowania. Jakie cechy mają największy wpływ na cenę starego auta? Przede wszystkim jego rzadkość i unikalność. Poza tym wyższą cenę sprzedaży osiągnie egzemplarz z oryginalnym silnikiem, lakierem oraz niskim przebiegiem.

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się jaguary i stare mercedesy. Jednak nie kupujemy tylko aut zachodnich. Nie brak tu amatorów stylu PRL-u, którzy poszukują maluchów oraz odrestaurowanych Warszaw. Jeśli chodzi o Warszawy, to liczba tych samochodów na rynku, w dobrym stanie nie jest duża. Dzieje się tak dlatego, że nie była produkowana na dużą skalę i rynek nie obfituje też w części do tego zabytkowego już samochodu.

Poniżej odrestaurowana przez nas Warszawa Pobieda (zdjęcie Warszawy linkujące do galerii wszystkich zdjęć warszawy). Pozostałe nasze realizacje mogą Państwo zobaczyć tutaj.

Adresse

Asphaltstraße 58a
Postleitzahl: 42-289 Woźniki
POLAND

Kontaktdaten:

E-Mail: sc.cars@wp.pl
Telefon: +48 607 687 333
Telefon: +48 798 604 739