supatron

Tapicerstwo


Tapicerstwo samochodowe jest trudną, a zarazem bardzo wdzięczną częścią całego procesu 
renowacji zabytkowego pojazdu. Jest połączeniem sztuki, klasycznego rzemiosła i najnowszych technologii.

Firma Supatron od wielu lat specjalizuje się w profesjonalnej renowacji zabytkowych pojazdów, w tym renowacji, naprawie i odtwarzaniu zabytkowej tapicerki samochodowej.


Wnętrze samochodu jest jednym z tych elementów, które mogą zrobić na nas naprawdę ogromne wrażenie.
W szczególności dotyczy to samochodów zabytkowych, w których wnętrza były wykonywane z wielkim kunsztem
i pieczołowitością, oddając ducha swojej epoki.

Tapicerka jest jedną z pierwszych rzeczy, które zwracają naszą uwagę po tym, jak wsiądziemy do samochodu.
Po prostu nie da się nie zwrócić na nią uwagi. Tworzy atmosferę, którą odbieramy swoimi zmysłami. Wzrok, dotyk, zapach, a nawet dźwięk, kiedy lekko przeciągniemy dłoń po oparciu fotela. To wszystko może nas oczarować, sprawić, że poczujemy się wyjątkowo.

Temat tapicerstwa w klasycznych, zabytkowych samochodach jest niezmiernie trudny. Takie pojazdy wymagają szczególnego I nieszablonowego podejścia opartego na szerokiej wiedzy zarówno technicznej, jak i historycznej. Dzięki naszej szczerej pasji, wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu.. jesteśmy w stanie idealnie odtworzyć pełne blasku i elegancji oryginalne wnętrze samochodu. Ma to szczególne znaczenie, kiedy właściciel chce zachować historyczny charakter pojazdu. Jest to możliwe również dzieki bardzo bogatej dokumentacji jaką posiadamy, zdjęć, rysunków, modeli itp. Ogromne znaczenie ma również dostęp do najnowszych technologii z zakresu prac tapicerskich. Możemy także stworzyć na życzenie klienta całkowicie odmienne, niepowtarzalne wnętrze oddające styl i osobowość jego wlaściciela. Bez wątpienia możemy sprostać nawet najbardziej wyszukanym i niezykłym projektom.

Rekonstrukcja zniszczonego bądź zużytego zabytkowego obicia to bardzo czasochłonne zadanie. Wymaga ogromnej precyzji, staranności i dbałości o nawet najdrobniejszy szczegół. Dlatego wszystkie nasze prace są wykonywane ręcznie przez najlepszych specjalistów.

Cały proces renowacji tapicerki samochodowej oprócz czasu wymaga ogromnego nakładu pracy i składa się z wielu etapów. Na początku wnętrze jest fotografowane i opisywane. Kolejnym etapem jest demontaż i katalogowanie poszczególnych części. Następnie ocenia się, które elementy będą regenerowane, a które ze względu na wysoki stopień zniszczenia lub zużycia należy odtworzyć. Często procesowi regeneracji poddawane są stelaże kanap, siedzeń. Są one precyzyjnie oczyszczane i ponownie zabezpieczane i malowane. Także mocowania sprężyn są wymieniane. Każdy nawet najmniejszy pojedyńczy detal jest perfekcyjnie wykonany I dopasowany. Ma to bezpośredni wpływ na komfort i wygodę podczas jazdy. To tylko niekt ore elementy tego bardzo złożonego procesu.

Oprócz wielu typowych prac tapicerskich, jak pikowanie czy haftowanie, wykonujemy jako nieliczni tłoczenie wzorów na materiałach. Do szycia tapicerki samochodowej używamy materiałów spełniających specjalistyczne normy i posiadających odpowiednie certyfikaty.W naszej ofercie mamy bardzo szeroki wybór najwyższej jakości materiałów takich jak skóra naturalna, alcantra, welur, skaj najbardziej uznanych marek na świecie. Wręcz nieskończona kolorystyka pozwala zaspokoić każdy gust i stworzyć niepowtarzalne, klimatyczne wnętrze.
Szanujemy i rozumiemy naszych klientów oraz ich pasję. Od samego początku dokładamy największych starań aby spełnić oczekiwania i marzenia wyjątkowych właścicieli wyjątkowych pojazdów.
280 SL

Adres

ul. Asfaltowa 58a
42-289 Woźniki

Dane kontaktowe

Email: sc.cars@wp.pl
kom: +48 607 687 333
kom: +48 798 604 739